wczytywanie

21 października 2019

Jesienne porządkowanie szaf

Wiele osób porządkuje swoje szafy i garderoby co sezon. Jednak jesienne „wietrzenie” szaf, podobnie jak to wiosenne, to zdecydowanie większa sprawa. Dlaczego? Ponieważ tak naprawdę w ten sposób przygotowujemy się i na jesienną aurę, i na zimowe chłody. Jak sprawnie i skutecznie uporać się z wielkimi porządkami w szafie?

Zmiana pogody za oknem wiąże się przede wszystkim ze zmianą odzieży. Letnie bluzeczki, koszule, szorty, sukienki, sandały musimy zastąpić cieplejszymi rzeczami. Nadchodzi pora swetrów, grubszych bluz, botków, kaloszy i ubierania się „na cebulę”. Nie ma rady – czas na rewolucję w szafie! Musimy mieć przecież wszystkie niezbędne ubrania pod ręką.

Porządki w szafie z ubraniami – krok po kroku:

3 porządkowe triki

Wszystko pięknie uporządkowane, pogrupowane? Świetnie. Tylko co zrobić, aby ten stan trwał jak najdłużej? Oto 3 sprytne sposoby na utrzymanie porządku w szafie:

  1. Szybkie odnajdywanie butów? Zrób zdjęcie butów. Następnie przyklej je w widocznym miejscu na pudełku, do którego zostaną włożone.
  2. Segregowanie skarpetek? Potnij papierową tubę na kawałki o wysokości ok. 4 cm, oklej miejsca cięcia kolorową taśmą. Powstaną estetyczne rolki, do których możesz wkładać zwinięte skarpetki.
  3. Za mało miejsca w szafie? Wieszaki z ubraniami połącz łańcuszkiem o dość dużych i grubych oczkach. Pierwszy wieszak z dołączonym łańcuszkiem zawieś na drążku. Kolejne 2-3 wieszaki przełóż przez oczka łańcuszka.

Komentarze: 0

Powiązane artykuły